Domki na drzewie dla dorosłych

Domek na drzewie, na którym można by schować się przed rodzicami! Kto z nas, w dzieciństwie o nim nie marzył? W dorosłym życiu miłe jest to, że nasze dziecięce marzenia można realizować. Trzeba jedynie wziąć poprawkę na to, że teraz jesteśmy nieco więksi.

A house on a tree

Fenomen domków na drzewie
Wydawałoby się, że domek na drzewie to dziecinna zabawka. Okazuje się jednak, że może być też azylem dla osoby dorosłej. I to nie tylko na chwilę. W kilku miejscach na świecie, kilka merów nad ziemią zbudowano domki na tyle luksusowe, że można w nich mieszkać przez cały rok.
Domki na drzewach przyjmują różne formy – od tradycyjnych domków z desek po wymyślne konstrukcje ze zwodzonymi mostami. Wszystkie mają jednak jedną cechę wspólną – są niezwykle blisko natury. Ta tęsknota za zapachem żywicy i bliskością przyrody jest największą motywacją do tego, by zbudować sobie właśnie taki azyl.
Relaks i ucieczka przed technologią
Domek na drzewie może być odskocznią od codziennej gonitwy. Miejscem, w którym można odpocząć, zrelaksować się, poczytać książkę czy spędzić romantyczny wieczór. W wersji minimalistycznej, domek na drzewie to również odcięcie się od technologii. Brak zasilania i dostępu do wi-fi pozwala przynajmniej przez kilka godzin nie być w ciągłym pogotowiu dla klientów czy szefa. Taki domek jest stosunkowo łatwy do wykonania, choć każdy projekt, musi być realizowany indywidualnie.
Treehouse
Domek na drzewie – wersja luksusowa
Oczywiście, domek na drzewie można zbudować również w wersji luksusowej – wyposażony w oświetlenie i zasilanie elektryczne a nawet z dostępem do wody czy kanalizacji. Luksusowe domki na drzewie to w zasadzie samodzielne mieszkania, które często pełnią funkcję biura czy domku dla gości. W Chattanooga w stanie Tennessee, powstał nawet ośrodek wypoczynkowy, w którym zamiast w domkach campingowych, goście mogą zamieszkać w drewnianych domkach umieszczonych kilka metrów nad ziemią.
Alnwick Treehouse
Ślub w domku na drzewie?
Domek na drzewie, który pomieści weselnych gości? To również możliwe. Największy w Europie dom na drzewie – Alnwick Gardens Treehouse (Wielka Brytania), to miejsce, w którym zlokalizowano restaurację a w środku organizowane są eventy, zjazdy a nawet wesela – może pomieścić 60 osób. Dom wykonano z kilku gatunków drewna – kanadyjskiego cedru, szkockiej sosny i skandynawskiej sekwoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *