projektcacko.pl

Drewniane ozdoby do domu

Eleganckie, ekologiczne, rustykalne, stylowe, nowoczesne – drewniane ozdoby pasować mogą do każdego wnętrza. Niezależenie od tego, w jakim stylu i kolorystyce urządzone jest pomieszczenie.

blog.classicveneer.pl

blog.classicveneer.pl

Gotowe ozdoby drewniane

W sklepach wnętrzarskich znaleźć można sporo elementów dekoracyjnych wykonanych z drewna – od rzeźb, lamp czy wieszaków, po drobne elementy typu świecznik czy przybornik. Drewno dobrze komponuje się z każdym rodzajem materiału – metalem, tekstyliami czy kamieniem, dlatego często stanowi jeden z elementów wykorzystywanych do zdobienia. Ogromna ilość gatunków drewna i jego różnorodnej kolorystyki i usłojenia sprawia, że każdy element dekoracyjny jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

projektcacko.pl

projektcacko.pl

Dobór dekoracji drewnianych

Tak wielki wybór może przyprawić o zawrót głowy, dlatego by pomieszczenie było spójne w estetyce, warto stosować się do kilku zasad przy wyborze dekoracji z drewna:

  • łącz ze sobą elementy z drewna w zbliżonych, harmonijnych kolorach (ton w ton)
  • dekoracje łączące drewno z tekstyliami (np. lampkę nocną) dobieraj do kolorów ścian lub zasłon – uzyskasz wrażenie jednolitego designu,
  • nie łącz dekoracji pochodzących z różnych stylów (np. afrykańskich rzeźb z pudełkami zdobionymi decoupage)  – uzyskasz efekt „cepelii”,
  • w świetle sklepowym (świetlówki) przedmioty mają nieco zimniejszy odcień. Jeśli to możliwe, oglądaj bibeloty w naturalnym świetle,
  • wszystkie elementy dekoracyjne muszą do siebie pasować stylem, kolorem i formą. Designerska, nowoczesna lampa przy rattanowym fotelu umieszczonym pod obrazem w solidnych, złoconych ramach będzie wyglądała kuriozalnie.
creoflick.net

creoflick.net

Drewniane ozdoby – zrób to sam

Serwetnik, ozdobne pudełko czy elegancki świecznik można również w dość prosty sposób wykonać samodzielnie za pomocą metody decoupage. W sklepach z artykułami dla plastyków dostępnych jest wiele rodzajów pojemników i elementów drewnianych, które techniką decoupage można ozdobić tak, by pasowały do wystroju pomieszczenia. Potrzebny jest do tego zestaw klejów i lakierów (również do nabycia w sklepie dla plastyków), wybrany wzór (na serwetce lub cienkim papierze ryżowym) oraz odrobina samozaparcia. W Internecie bez większych problemów można znaleźć poradniki dotyczące tego, jak wykonać decoupage krok po kroku. Takie samodzielnie wykonane ozdoby nie tylko będą idealnie komponować się z pozostałymi dodatkami w mieszkaniu, ale również mogą stać się przedmiotem dumy, a także źródłem nowego, ciekawego hobby.

dekoracjedomu.pl

dekoracjedomu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *