1

TOP 5 designerskich drewnianych mebli ogrodowych

                                     

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią możliwość spędzania większej ilości czasu w ogrodzie i przy grillu. I choć w polskich ogrodach nadal królują plastiki, to coraz częściej inwestujemy w bardziej stylowe i trwałe drewniane meble ogrodowe, które mogą nadać niepowtarzalnego uroku ogrodowej przestrzeni. W ramach inspiracji przyjrzyjmy się zatem meblom do ogrodu zaprojektowanym przez najlepszych designerów kochających drewno.

1.Konstantin Grcic – Medici Chair

Inspirowany słynnym projektem Adirondack Hermana Millera Medici Chair z jednej strony zachwyca prostotą wzoru, z drugiej – niepowtarzalną elegancją. Krzesło zdobyło sporo nagród – między innymi The Design Museum Furniture Design of the Year 2013 i the Icon Awards 2012 Furniture Design of the Year. Pochodzący z Monachium Grcic to jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych projektantów na świecie. Tworzy projekty minimalistyczne, ale nie pozbawione odrobiny humoru.

Konstantin Grcic - Medici Chair

Konstantin Grcic – Medici Chair

2.Edwin Blue – Rise Lounge Chair

Edwin Blue to firma założona przez trzech wybitnych designerów (Matthew Hufft, Clayton Vogel i Jesse Hufft) ceniących sobie prostotę, wygodę i tradycjonalizm. Lounge Chair to komplet ogrodowy wykonany z drewna z elementami metalowymi, który dedykowany jest osobom ceniącym sobie wypoczynek na świeżym powietrzu – z książką lub drinkiem.

Edwin Blue - Rise Lounge Chair

Edwin Blue – Rise Lounge Chair

 

3. Schoenhuber Franchi – zestaw Arena

W skład zestawu włoskich projektantów wchodzi sofa, fotel i stół (dwie wielkości do wyboru). Zestaw zdecydowanie nadaje się bardziej na zadaszone patio niż otwarty ogród, za to zachwyca wizją wygody. Przy produkcji mebli wykorzystano środki ochrony drewna, które sprawiają, że jest odporne nie tylko na światło UV, ale również na zadrapania.

Schoenhuber Franchi - zestaw Arena

Schoenhuber Franchi – zestaw Arena

4. Allan Lake – Flame Story Chair

Allan Lake to projektant specjalizujący się drewnie, którego prace doceniły takie instytucje jak London’s Royal Society of Art. Pracuje w litym, naturalnym drewnie i każdy element wykonuje ręcznie – z tego powodu nie pojawiają się dwa identyczne egzemplarze jednego projektu. Flame Story Chair to zestaw ogrodowy, który kojarzy się ze zgromadzeniem elfów lub opowieścią o Królewnie Śnieżce.

Allan Lake - Flame Story Chair

Allan Lake – Flame Story Chair

 

5.Jessica Wickham – Single Slab Bench

Ławka jest jednym z najwygodniejszym mebli ogrodowych – łatwo ją utrzymać w czystości  i pozwala na wspólne biesiadowanie kilku osobom. Single Slab Bench to ławka wykonana z jednego kawałka litego drewna, które dla zabezpieczenia przez szkodliwymi warunkami atmosferycznymi pokryto kilkoma warstwami wosku. Każda łatwa tworzona jest ręcznie i każda niepowtarzalna. Jessica Wickham projektuje najchętniej meble z litego drewna a jej projekty są inspirowane rzemiosłem Japonii, w której ta pochodząca z Nowego Jorku antropolog zakochała się w tworzeniu mebli z drewna.

Jessica Wickham - Single Slab Bench

Jessica Wickham – Single Slab Bench

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *