zielnikfejs

Zrób to sam – skrzynka recyklingowa

Zrób to sam, to seria poradników i tutoriali, które przygotowaliśmy dla Was wspólnie z Majsterkami. Pokażemy Wam, jak łatwo, tanio stworzyć z drewna oryginalne i niepowtarzalne akcesoria użytku domowego. Przedstawiamy Wam pomysł na skrzynkę recyklingową. 

skrzynkarecyklingowa

Do wykonania skrzynki potrzeba:

Drewnianą skrzynkę ogrodowa.
Około metr sklejki.
Papier ścierny.
Cztery najmniejsze, metalowe kątowniki i osiem śrubek z gwintem 6 mm.
Lakier do drewna i mebli (może być wodny).
Dowolne bejce, lakiery barwne lub farby, farbę tablicową.
Folię samoprzylepną.
Wkrętarkę.
Piłkę elektryczną.
Nożyce.

W marketach budowlanych można kupić proste, zazwyczaj sosnowe skrzynki ogrodowe (0,5 m szerokość, 1 m długość, 0,5 m wysokość). To najzupełniej wystarczy by przechować całkiem sporą ilość śmieci do recyclingu.

  1. Przed złożeniem skrzynki, wszystkie elementy dokładnie wygładzamy gruboziarnistym papierem ściernym, a potem malujemy.*
  2. Na przedniej ściance skrzyni przyklejamy trzy wycięte z samoprzylepnej folii elementy. U nas to kształt ust, które posłużą jako tablice do opisania przechowywanych produktów. Dokładnie wymierzamy ich rozmieszczenie.
  3. Skrzynie malujemy/lakierujemy co najmniej dwa razy. Za każdym razem zgodnie z instrukcjami producentów, zostawiając kilka godzin odstępu na dokładnie wchłonięcie się i wyschnięcie farb. Po wyschnięciu farby, będzie można opisywać, co znajduje się w skrzyni.
  4. Wyschnięte części skrzyni składamy i skręcamy śrubami.
  5. Wymierzamy w złożonej już skrzyni miejsce na dwie przegródki ze sklejki. Następnie sprawdzamy także ich rozmiar i wycinamy piłką (najlepiej elektryczną) ze sklejki.
  6. Ścianki ze sklejki łączymy ze ścianami skrzyni za pomocą metalowych kątowników i śrub.
  7. Odklejamy folię z frontu skrzyni, a następnie zaklejamy folią obramowania kształtów, które chcemy wypełnić farbą tablicową. Kładziemy dwie równomierne warstwy. Drugą warstwę po minimum 12 godzinach od pierwszego malowania.
  8. Lakierem dokładnie malujemy wnętrze skrzyni, można  nim także zabezpieczyć cały mebel, a szczególnie klapę.

*My do malowania wybraliśmy barwny lakier (ale można też drewno najpierw obejcować na dowolny kolor, a potem polakierować lakierem bezbarwnym) oraz lakę, a dokładniej lakier akrylowy nawiązujący gładką, kryjącą strukturą do tradycyjnej japońskiej laki.

Produkty, które możecie użyć do wykonania skrzynki:

Lazura uniwersalna, przejdź do strony produktowej.

Lakierobejca, przejdź do strony produktowej.

Bondex

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *